• Cała Polska Czyta Dzieciom

Kampania społeczna „Cała Polska czyta dzieciom”

W wyniku działań promocyjnych, informacyjnych i reklamowych coraz więcej rodziców zaczyna traktować wychowanie dzieci jako swoje najważniejsze życiowe zadanie, a kampania „Cała Polska czyta dzieciom” w wielu miejscowościach stała się osią działań kulturalnych, aktywizujących i łączących pokolenia oraz osoby różnych zawodów.

Kalendarium-kampanii-CPCD-2020-2021.pdf

Raport_finalny_OE_skrocony(1).pdf

Raport_finalny_OE_skrocony.pdf

...czytanie...

- rozwija hobby i zainteresowania

- wspiera rozwój poznawczy i psychiczny dziecka

- rozwija umiejętności myślenia i swobodnego wypowiadania się

- wzbogaca słownictwo

- rozwija wyobraźnię

- uczy rozwiązywać problemy

- rozwija umiejętności społeczne

- kształtuje wrażliwość emocjonalną

- rozwija osobowość i poczucie własnej wartości

- uczy myślenia przyczynowo-skutkowego

- uczy kojarzyć fakty

Od miesiąca września 2023 r. nasze przedszkole kontynuuje udział w akcji "Cała Polska czyta dzieciom" oprórcz codziennego, głośnego czytania nauczycielek w swoich grupach, organizowane są "Spotkania Czytelnicze". Wszystkim naszym dzieciom czytali pracownicy przedszkola, Dyrektor, zapraszani goście oraz Rodzice.

Dzieci z naszego przedszkola brały udział w różnych wydarzeniach:
            Światowy Dzień Głośnego Czytania, Światowy Dzień Książki, Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci z Europe Direct Rzeszów Przystanek Szwecja.

Święta Bożego Narodzenia to czas najpiękniejszy, pełen radości i wzruszeń.

W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" - bajkę pt. "Opowieść wigilijna" przeczytał tata Hani (gr.pom.)

Dzień Kubusia Puchatka, czyli Winnie the Pooh Day obchodzimy 18 stycznia, w rocznicę urodzin pisarza.

"Kubuś Puchatek, ukochany bohater dzieci i dorosłych, w tym roku obchodzi swoje 97 urodziny. Mimo sędziwego wieku miś stworzony przez A.A. Milne cieszy się niesłabnącą sympatią dzieci, a kolejne pokolenia dorosłych czytelników, które wychowały się na jego przygodach, z sentymentem wracają do Stumilowego Lasu".

W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" - przygody Kubusia Puchatka czyta mama Nataniela.

Tata Aleksandry czyta bajkę „O wilku i siedmiu koźlątkach” - grupa żółta