• Przedszkolaki z Biało - Czerwoną.

• W dniu 5.05.2022 r. (czwartek) o godz.10.15  dzieci 6 - letnie z grupy pomarańczowej

i niebieskiej wezmą udział w uroczystości „ Przedszkolaki z Biało- Czerwoną”
               na Rynku Miasta Rzeszowa.
              W programie:

wspólna recytacja wierszy, śpiewanie piosenek i hymnu  przez dzieci z rzeszowskich przedszkoli.

Prosimy rodziców o ubiór dzieci odpowiednio do pogody, wyposażenie w plecaczek z małą butelką wody.

Dzieci jadą autobusem MPK linii 12 i 31 w obie strony. Biletów dla dzieci nie potrzeba.

Wyjście z przedszkola po śniadaniu, powrót w godzinach południowych.

• DZIEŃ ZIEMI – GRUPA NIEBIESKA I POMARAŃCZOWA

• Dzieci z najstarszych grup mają za sobą pierwszy „lot w kosmos”. Po powrocie na Ziemię mali podróżnicy śpiewająco stwierdzili, że:
              „Nie warto mieszkać na Marsie,
              nie warto mieszkać na Wenus,
              na Ziemi jest życie ciekawsze
              powtarzamy  to każdemu…”
              Na zielonej planecie świętowaliśmy  MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI . Dzieci miały okazję  porozmawiać o tym co sprawia. że Ziemia jest smutna oraz co możemy zrobić dla Ziemia. aby była szczęśliwa. Przedszkolaki wesoło bawiły się do piosenki „Kolory na niby”. Przypomniały sobie także  zasady segregacji śmieci, a na koniec wspólnie wykonały piękne prace plastyczne.

• Dzień Ziemi w grupie zielonej i różowej

• 22 kwietnia przypada Dzień Ziemi. Dzieci z grupy zielonej i różowej zastanawiały się jak należy dbać o naszą planetę. Maluchy dowiedziały się, jak należy segregować śmieci oraz poznały znak recyklingu. Ponadto, dzieci stworzyły "Kodeks małego ekologa", na którym odcisnęły swoje paluszki na znak stosowania się do zasad w nim zawartych. Dzieci z grupy różowej utrwaliły wiadomości na temat segregacji odpadów oraz wykonały piękny plakat, kształtujacy postawy proekologiczne.

• Zapisy na dyżur majowy

Zapisy dzieci na dzień 2 maja 2022r.

Zapisów proszę dokonywać poprzez pocztę elektroniczną:

sekretariat@pp43.resman.pl

telefonicznie: 17 748 34 70, 17 748 34 73 ( w godz. 8.00 - 14.30)

lub osobiście u Pań dyżurujących w szatni w nieprzekraczajacym terminie

do 27.04. 2022r. ( środa do godz. 8.15).

Proszę dokonywać przemyślanych zapisów z uwagi na koniecznośc zorganizowania żywienia.

Ewentualne rezygnacje proszę zgłaszać.

• Zajęcie otwarte dla Rodziców z grupy pomarańczowej 13.04.2022.

• W dniu 13.04.2022r. w grupie pomarańczowej odbyło  się zajęcie otwarte z udziałem Rodziców pt. „ Wielkanocne niespodzianki”. Dzieci samodzielnie układały i opowiadały historyjkę obrazkową pt.: „Niezwykły zajączek”, układały wyraz z rozsypanki literowej, czytały wyrazy, bawiły się do piosenki pt. „ W kurniku”. Odczytywały działania matematyczne ukryte w jajkach niespodziankach oraz wykazały się kreatywnością wykonując wianki do dekoracji na wielkanocny stół.

• Zajęcia otwarte dla rodziców - grupa "Niebieska"

• Dnia 12.04.2022 r. w grupie niebieskiej odbyły się zajęcia otwarte z udziałem Rodziców, których tematem były Święta Wielkanocne.  Dzieci wypowiadały się nt. tradycji i zwyczajów, śpiewały piosenki, układały świąteczne wyrazy, dzieliły słowa na sylaby, głoski, bawiły się w „kodowanie na dywanie”.  W czasie zajęć  wspólnie z rodzicami  wykonały piękne, kolorowe pisanki, które będą dekoracją wielkanocnych koszyczków.

Przedszkolaki odwiedził również wielkanocny zajączek, który przygotował dla nich zadania i słodkie niespodzianki:)

• Wielkanocny nastrój u maluszków

• Dzieci z grupy zielonej poznawały elementy wielkanocnego koszyczka, wykonywały zajączki z papierowego talerzyka oraz kurę z kurczątkami z pomalowanej na żółto oraz odbitej na kartce dłoni. 3-latki łaczyły połówki pisanek a także zapoznały sie z różnymi rodzajami pisanek. Przez cały tydzień, dzieciom towarzyszy piosenka o świetach wielkanocnych a także wiersz o cukrowym baranku :)

• Poznajemy tradycje Świąt Wielkanocnych - grupa "Żółta"

• Przedszkolaki z grupy żółtej poznawały tradycje i zwyczaje Świąt Wielkanocnych. Ozdabiały pisanki, liczyły i układały kaczuszki w koszyczkach, bawiły się do piosenki " Skacze sobie zając". Dzień minął im na miłej i wesołej zabawie.

• NASZ ZIELONY OGRÓDEK - grupa pomarańczowa

• Dzieci z grupy pomarańczowej wzbogacicły " Zielony ogródek" o nową roślinę - fasolę. Starszaki  z zaciekawieniem obserwują fasolę i śpiewają piosenkę: "Już po tyczce w górę pnie się wesolutka fa - so - la!"