• OGŁOSZENIE

Z okazji Dnia Dziecka 02.06. (czwartek) w godz. 9:00 - 11.00 zorganizowane jest wyjście dzieci wszystkich grup do Sali Zabaw

KOLOROWY ŚWIAT

Pobyt w Kolorowym Świecie finansuje Rada Rodziców.

Przedszkole zapewnia dzieciom wodę do picia.

Prosimy o ubranie dzieciom skarpet.

W tym dniu prosimy o przyprowadzenie dzieci do

godz. 8.00.

• BEZPIECZNE ZABAWY NA POWIETRZU

• 24 maja na wszystkich grupach odbyły się zajęcia z panią Olą, przedstawicielką Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Rzeszowie. Dla wszystkich dzieci została przeprowadzona pogadanka na temat bezpiecznej zabawy na świeżym powietrzu i zwracania szczególnej uwagi na kleszcze.  Dzieci dowiedziały się również, co zrobić aby zapobiec i jak się zachować w sytuacji ukąszenia przez klescza. Na zakończenie wszystkie dzieci  otrzymały kolorowanki.

• Dzień Mamy w przedszkolu

Wszystkie Przedszkolaki serdecznie zapraszają swoje Mamy na uroczystość pod hasłem " Wesołe piosenki dla mamy śpiewamy".

Występy artystyczne dzieci odbędą się w salach poszczególnych grup wedlug następujacego harmonogramu:

31.05.2022 rok (wtorek)

- grupa zielona -godz. 14.30

- grupa niebieska - godz. 15.00

- grupa pomarańczowa -godz.14.30

01.06.2022 rok (środa)

-grupa żółta - godz.14.30

-grupa różowa -godz.14.30

Prosimy, aby dzieci były ubrane na kolorowo, lecz z zachowaniem elegancji.

Serdecznie zapraszamy !

• DYŻUR WAKACYJNY

• DYŻUR WAKACYJNY - ZAPISY

Przedszkole Publiczne Nr43 w Rzeszowie organizuje dyżur wakacyjny-

od 01.07.2022r. do 31.07.2022r.

Opieka  na dyżur wakacyjny przeznaczony jest dla dziecka rodziców pracujących i dla dzieci potrzebujących opieki w tym okresie.

Zapisy dla dzieci uczęszczających do naszej placówki będą przyjmowane

do 27.05.2022r.

poprzez wypełnioną kartę zgłoszenia dostepna w holu przedszkola.

ZAPISÓW PO UPŁYWIE W/W TERMINU NIE BĘDZIEMY PROROWADZIĆ.

Na dyżur uczęszczają wyłącznie dzieci zgłoszone w ustalonym terminie.

W okresie dyżuru praca będzie organizowna w grupach mieszanych. Ich skład zależy od ilości zgłoszeń.

PROSIMY O PRZEMYŚLANE DECYZJE

• CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

• Rodzice czytają bajki w grupie pomarańczowej i niebieskiej.

Wiek przedszkolny to czas, w którym powinno się rozwijać zainteresowania czytelnicze dzieci. W ramach akcji
              „Cała Polska czyta dzieciom”, zaproszeni rodzice: mama Julii, mama Tomka, tata Dawida,  przeczytali dzieciom bajki z naszej biblioteki przedszkolnej i przyniesionej z domu z serii  o „ Franklinie”. Dzieci były zaciekawione, zadowolone i szczęśliwe.  Serdecznie dziękujemy  i zapraszamy innych chętnych Rodziców!

• Ogłoszenie!

•   Dnia 24.05.2022r. /wtorek/ o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie przedstawicieli grupowych Rad Rodziców. Poruszane będą zagadnienie dotyczące organizacji Pikniku Rodzinnego.

Prosimy o niezawodne przybycie.

Osoby, które nie są w Radzie Rodziców, a mają swoje uwagi i przemyślenia, albo mogą pomóc w organizacji serdecznie zapraszamy.

Rada Rodziców PP nr 43 w  Rzeszowie

• DZIEŃ FLAGI NA RYNKU W RZESZOWIE - 05.05.2022r.

• Dnia 05.05.2022r. dzieci z grupy niebieskiej i pomarańczowej wzięły udział w uroczystości "Przedszkolaki z biało- czerwoną" na rzeszowskim rynku. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki o tematyce patriotycznej. Uroczystość zakończyła się marszem z chorągiewkami oraz odśpiewaniem hymnu państwowego " Mazurka Dąbrowskiego."

• Dziękujemy Pani Kasi

• „ Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Składamy serdeczne podziękowanie Pani Katarzynie Tendelskiej (Przewodniczącej Rady Rodziców) działającej od ponad 7 lat w naszym przedszkolu, która złożyła rezygnację z pełnionej funkcji.

Bardzo dziękujemy za serce dla dzieci, zaangażowanie, znakomitą atmosferę wspólnych działań
              i poświęcenie jakie Pani Kasia włożyła w pracę na rzecz naszego przedszkola.

Życzymy Pani  wielu sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

Dyrektor i Pracownicy Przedszkola

• ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU - GR. NIEBIESKA I POMARAŃCZOWA

• 28.04 przedszkolaki z grupy pomarańczowej i niebieskiej obchodziły Światowy Dzień Świadomości Autyzmu i z tej okazji aktywnie wzięły udział w Niebieskich Igrzyskach Sportowych w naszym przedszkolu. Dzieci sprawnie pokonywały sportowe konkurencje, świetnie się przy tym bawiąc. Na zakończenie nagrodą były pamiątkowe medale i dyplomy przygotowane przez Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka.