• Ogłoszenie

•   Dnia 28 stycznia 2022 roku, dla każdej z grup w przedszkolu, odbędzie się szkolenie z zakresu pierwszej pomocy, prowadzone przez zespół ratowników PASSIO.

• Choinka pachnąca pierniczkami

• Ozdabianie choinki pierniczkowymi wypiekami należy już do tradycji w naszym przedszkolu. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za udział w tej kulinarnej zabawie. Aromat pieczonych pierniczków roznosi się wokół choinki tworząc świąteczny nastrój. Dzieci, które brały udział w jej ozdabianiu otrzymają dyplomy.

"Ojej, cóż za zapach, cynamon, goździki - coś mi się wydaje, ktoś upiekł pierniki".

• Konkurs "Kolorowa bombka"

• Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie „Kolorowa bombka”.

Prace są kolorowe, pomysłowe i wspaniałe. Wszystkie dzieci otrzymają dyplomy i niespodzianki.

• Kolędowanie w przedszkolu.
            • Świąteczny czas w grupie niebieskiej i pomarańczowej

• „Idą święta, wigilijny czas,

a  za oknem biały śnieżek spadł.

Pani Zima pięknie wita nas,

bo świąteczny nadszedł wreszcie czas…”

W świątecznym nastroju dzieci z grupy pomarańczowej i niebieskiej śpiewały  kolędy i świąteczne piosenki. Wspólne kolędowanie było wprowadzeniem w cudowny, magiczny czas.

• Świąteczne życzenia

• Pełnych ciepła, spokoju i radości

Świąt Bożego Narodzenia

oraz zdrowia i sukcesów

w Nowym 2022 Roku

życzą Dyrektor, Rada Pedagogiczna oraz Pracownicy

Przedszkola Publicznego nr 43 w Rzeszowie

• Świąteczne zajęcia u maluszków

• Po dekorowaniu pierniczków, nadeszła pora na przystrajanie choinki oraz przygotowywanie kolacji wigilijnej....

Podczas cyklu światecznych zajęć, 3-latki poznały wybrane tradycje Świat Bożego Narodzenia. Dzieci utrwaliły sobie nazwy ozdób choinkowych, przeliczały elementy na choince, poznały, jakie potrawy goszczą na wigilijnym stole oraz dowiedziały się, dlaczego pod obrusem kładziemy sianko.  To był ciekawy tydzień!

• Przerwa świąteczna- ważne informacje

Celem zaplanowania racjonalnego wyżywienia i opieki
              w placówce zwracam się z prośbą
              o zadeklarowanie pobytu dziecka w dniach:

23.12.2021 r.–07.01.2022 r.

Karty deklaracji dostępne przy czytniku.

Liczba kadry będzie dostosowana do frekwencji dzieci.

JEDNOCZEŚNIE INFORMUJEMY ŻE 24.12.2021(WIGILIA) pracownicy przedszkola odbierają dzień wolny za 25.12.2021r.

Rodzice, którzy w tym dniu nie mogą zapewnić opieki proszeni są  o zgłoszenie dziecka do Pani Dyrektor.

Tel. 17 748 3470

lub dyrektor@pp43.resman.pl

Zapisy dzieci będą odbywać się do 20.12.2021r.

• Zajęcia pokazowe prowadzone przez instruktorów z nowo otwartej Akademii Tańca i Ruchu

•   Dnia 10.12.2021 roku odwiedzili nas instruktorzy z nowo otwartej Szkoły Tańca i Ruchu, mieszczącej się przy ulicy Krakowskiej w Rzeszowie. Na początku instruktorzy zaprezentowali nam swoje umiejętności. Następnie, dzieci ze wszystkich grup świetnie bawiły się podczas zajęć sportowych oraz tanecznych. Na koniec każdy otrzymał balonik :).

• Praca na konkurs "Segregacja na 5" - grupa różowa

Gr. Różowa wzięła udział w Konkursie Ekologicznym pt. "Segregacja na 5" organizowanym przez MPGK Rzeszów. Pokazała przy tym, że potrafi prawidłowo segregować śmieci i dbać o środowisko. Brawo! :)

Miło nam poinformować, że grupa Różowa zajęła I miejsce w konkursie ekologicznym "Segregacja na 5" organizowanym przez MPGK w Rzeszowie. W konkursie wzięło udział 27 prac z całego miasta Rzeszowa. Worek pełen nagród trafił już do zwycięzców. Serdecznie gratulujemy!

• Konkurs świąteczny pt. "Kolorowa bombka"

• Szanowni Rodzice i Drogie Dzieci ;)

Serdecznie zapraszamy Was do udziału
              w świątecznym konkursie

pt.„Kolorowa bombka”.

Cel konkursu :

• rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej dzieci,
              • przybliżenie i zainteresowanie dzieci tradycjami związanymi z Bożym Narodzeniem.

Regulamin konkursu:

• konkurs przeznaczony jest dla dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych,
              • technika pracy jest dowolna,
              • prace mogą mieć formę przestrzenną lub płaską na kartce a4,
              •  wykonane prace zostaną zaprezentowane na głównym korytarzu przedszkola,
              • termin składania prac: 07.12 – 14.12. 2021 r.

Prace z opisem: (imię, nazwisko, grupa przedszkolna) należy składać
              do nauczycielek z gr. pomarańczowej i niebieskiej .

• Informacja

•  W zwiazku z dużą absencją dzieci wycieczka do Nowej Dęby jest przełożona na 13 grudnia 2021 rok. Program wycieczki oraz godziny pozostają bez zmian.

Za utrudnienia przepraszamy.

• Ogłoszenie

• Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do przygotowania piernikowych ozdób na przedszkolną choinkę. Życzymy wszystkim miłej zabawy przy pieczeniu pierniczków. Dzieci bedą samodzielnie dekorowały choinkę. Aromat pierniczków będzie przypominał nam o Świętach Bożego Narodzenia .

Sedecznie dziękujemy !